Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

ABD'li Senatör: Türkiye, Maduro'ya Hırsızlık İçin Yardım Etmesin

Amerika Birleşik Devletleri Florida Senatörü Marco Rubio, Maduro konusunda Türkiye'ye nota verilmesi teklifinde bulundu
SDE Editör
04 Şubat 2019 09:43
A+
A-

EURONEWS

Rubio, Twitter üzerinden Türkiye'deki Amerikan Büyükelçiliği'ne yönelik yazdığı mesajda, "Maduro'nun Venezuela'dan altın çalmasına Türkiye'nin yardımcı olmamasını tavsiye etmenizi rica ediyorum." dedi.

Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin zaten 'karmaşık' olduğunu ifade eden senatör, bu tarz yıpratıcı etkenlerin istenmediğini söyledi.

Senatör Rubio, daha önce Maduro'nun piyasaya nakit para sürebilmek için Venezuela'daki altın rezervlerinin en az yüzde 10'unu 'çaldığını' belirtmişti.

Aynı mesajda Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin bu suça ortak olmadıklarını umduğunu, aksi takdirde yaptırımlara maruz kalabileceklerini ifade etmişti.

Cumhuriyetçiler arasında önemli bir etkiye sahip olan Florida Senatörü Marco Rubio, ABD'de 2016 başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'den aday adayı olmuş, ancak daha sonra yarıştan çekildiğini duyurmuştu.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.