Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

ABD'li senatör Marco Rubio: YPG isyancı bir örgüt

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi üyesi Florida Senatörü Marco Rubio, 'YPG'nin yeraltında savaşmaya başlayan isyancı bir örgüte dönüştüğüne dair raporlar artıyor' dedi.
SDE Editör
26 Temmuz 2018 15:57

(Timetürk)

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi üyesi Florida Senatörü Marco Rubio, terör örgütü YPG/PKK'nın "isyancı" bir örgüte dönüştüğünü ve Beşşar Esed rejiminin Kürtlerin desteğini alabilmek için YPG/PKK'yla ilişkisini geliştirmeye çalışacağını söyledi.

Senatör Rubio, gazetecilere yaptığı açıklamada, "YPG'nin yeraltında savaşmaya başlayan isyancı bir örgüte dönüştüğüne dair raporlar artıyor" dedi.

Rejimin Kürtlerin desteğini almak için YPG/PKK ile yakınlığını ilerletmesini beklediğini ifade eden senatör Marco Rubio, bunu Türkiye için "büyük problem" olarak niteledi.

Rubio, Moskova yönetimi ile yalnızca IŞİD ile mücadele konusunda ortak vizyon paylaştıklarını belirtti.

Rubio, "Suriye'nin toprak bütünlüğü, doğalgaz ve petrole ulaşım, insan hakları" konularında ise ABD'nin pozisyonunun Rusya'dan farklı olduğunu dile getirdi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.