Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

ABD'li senatör Graham: 'YPG, PKK'nın koludur!'

Türkiye ile ABD arasında Suriye'de oluşturulacak tampon bölge konusunda arabuluculuk görevi üstlenen ABD'li Senatör Graham, "YPG, PKK'nın koludur, görmek isteyen için bu çok açıktır" dedi.
SDE Editör
19 Ocak 2019 11:34
A+
A-

Türkiye ile ABD arasında, Suriye'de oluşturulacak tampon bölgeye dair arabuluculuk görevi yürüten ABD'li senatör Lindsey Graham Ankara'da basın toplantısı düzenledi.

Graham'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

- "YPG, PKK'nın politik koludur. PKK ile bağlantısı var. Kanıtlar açık ve net. Müttefik Türkiye için yarattığımız problemi çözmeliyiz. Bizimle DEAŞ'a karşı savaşanlara da bir şeyler borçluyuz. İlerlemek için şansımız var, hatalarımızı düzeltmek için fırsatımız ve ve zamanımız tükeniyor, bu yüzden buradayım. DEAŞ'lılar hala dağlarda. Trump'ı Obama gibi hata yapmaması için uyardım. YPG'nin Türkiye'den uzaklaştırılması için Dunford'un bir çalışması var. Obama YPG'yi silahlandırarak Türkiye için kabus yarattı."

- "ABD askeri hemen çekilirse Suriye'de daha büyük bir savaş çıkar. Güvenli bölge Türkiye'nin güvenliği için kurulacak."

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.