Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

ABD Güvenlik Danışmanı Bolton: Maduro'nun Günleri Sayılı

Brezilya Savunma Bakanı Azevedo ile yaptığı görüşmeden sonra açıklama yapan ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton, Venezuela'da Maduro'nun günlerinin sayılı olduğunu söyledi
SDE Editör
28 Mart 2019 10:12
A+
A-

MEPA NEWS

Brezilya Savunma Bakanı Fernando Azevedo ile yaptığı görüşmeden sonra açıklama yapan ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Venezuela'da Nicolas Maduro'nun günlerinin sayılı olduğunu söyledi.

Bolton, "(Venezuela ile) Birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz. Bölge birleşti ve Maduro'nun günleri sayılı" diye konuştu.

Öte yandan Bolton, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "ABD, Batı yarımkürede paylaşılan demokrasi, güvenlik ve hukukun üstünlüğü hedeflerine burnunu sokan düşman yabancı askeri güçleri hoş görmeyecek" diye konuştu.

Bolton, "ABD, Venezuela halkına yardım için gıda ve ilaç gönderiyor. Diktatörü desteklemek üzere nükleer kapasiteli bombardıman uçakları ve özel kuvvetler göndermek yerine Rusya, Venezuela halkına destek için uluslararası toplumla birlikte çalışmalı" ifadelerini kullandı.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.