Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

ABD Dışişleri CIA'yı yalanladı: "Kaşıkçı'yı kimin öldürdüğü belli değil"

ABD Dışişleri Bakanlığından Kaşıkçı cinayetiyle ilgili bir açıklama geldi.
Sde Editör
18 Kasım 2018 10:55
A+
A-

ENSONHABER

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, İstanbul’da Suudi Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında çıkan haberler üzerine açıklamada bulundu.

"RAPOR VE HABERLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR"

Sözcü Nauert, İstanbul’da Suudi Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesinde CIA’nın Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ı sorumlu tuttuğu yönündeki haberleri yalanladı. Nauert, "ABD hükümetinin nihai bir sonuca vardığını gösteren son rapor ve haberler yanlış ve gerçeği yansıtmıyor” dedi.

"TÜM GERÇEKLERİN ÇIKARILMASINI İSTİYORUZ"

Sözcü Nauert, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Sayın Kaşıkçı, cinayetiyle ilgili çok sayıda cevapsız soru var. Dışişleri Bakanlığı olarak konuyla ilgili tüm gerçeklerin ortaya çıkarılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesine karışan sorumluları ortaya çıkarmak için diğer ülkelere ile de çalışmaya devam edeceğiz. Planlanan cinayete bağlı olanları sorumlu tutmak için ek tedbirler almaya devam edeceğiz. Ve bunu, ABD ile Suudi Arabistan arasındaki önemli stratejik ortaklık ilişkilerimizi sürdürerek yapacağız.”

"CIA'YE GÖRE AZMETTİREN PRENS" DENİLDİ

ABD Merkezi Haberalma Teşkilatının, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi emrini Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın verdiği sonucuna ulaştığı iddia edilmişti.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.