Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Pakistan'dan Üst Düzey Askeri Ziyaret

SDE Editör
31 Mart 2021 18:27
A+
A-

Pakistan Genelkurmay Başkanı (CJCSC) Orgeneral Nadeem Raza Ankara’da temaslarda bulundu. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in daveti üzerine Türkiye'ye gelen Raza Genelkurmay Başkanlığı Karargahını ziyaret etti.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve mevkidaşı Orgenaral Nadeem Raza, farklı konularda görüş alışverişinde bulundu. İkili ilişkiler, jeostratejik durum ve güvenlik meseleleri masadaydı. Her iki taraf da iki kardeş ülkenin silahlı kuvvetleri arasındaki işbirliğini daha da arttırmak için kararlılıklarını yeniden teyit ettiler.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Pakistan Genelkurmay Başkanı Nadeem Raza’ya Pakistan-Türkiye savunma bağlarının geliştirilmesi için yaptığı olağanüstü hizmetlerden dolayı 'TSK Liyakat Madalyası' takdim etti. 

Pakistan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Raza ayrıca Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar'ı, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal'ı ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz'ü ve Savunma Sanayileri Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir'i de ziyaret etti. Orgeneral Nadeem, Türk savunma sanayilerinin çeşitli tesislerini gezdi. 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.