Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Komuta kademesi Kritik Noktada; Bakan Akar Kaş'ta

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 1917 yılında dünyanın ilk uçak gemisini batıran Türk subayını anma merasimine katılmak üzere Antalya'nın Kaş ilçesinde...
SDE Editör
13 Eylül 2020 12:22
A+
A-

Kritik nokta olan ve Yunanistan ile karşılıklı hamlelerin yapıldığı Meis adasının hemen karşısında olan Antalya Kaş'ta Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve kuvvet komutanlarının ziyareti gerçekleşti. 1917'de Kaş açıklarında yaşanan ilk uçak gemisinin batırıldığı noktada Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul'un da anılacağı önemli bir programa imza atıldı. Bakan Akar'ın burada önemli son dakika mesajları vermesi bekleniyor.

AKER VE ERDİL ANILDI

Bölgede görev yapan kahraman çavuşlar Mustafa Ertuğrul Aker ve Yusuf Ziya Erdil'in anma törenlerine katılan Akar ve komuta kademesi anıta çelenk bıraktı. Akar programın ardından vatandaşlarla selamlaştı ve sohbet etti.

"İYİLİKTEN YANAYIZ"

Etkinlik alanına giderken A Haber'e konuşan akar "İyilikten, iyi komşuluktan ve diyalogdan yana olduğumuzu her fırsatta söyledik. Ancak buna yanaşmayanlar için milletimizin menfaatlerini koruma görevimizden de asla taviz vermeyiz" dedi.

YUNANİSTAN O NOKTADA KAYALIKLARI SİLAHLANDIRIYOR!

Akar ve komuta kademesinin ziyaret ettiği kritik noktada günlerdir hukuka aykırı biçimde Yunanistan'un kayalıkları silahlandırması tartışılıyordu.

KOMUTA KADEMESİ DÜN KARDAK KAHRAMANLARINI ZİYARET ETTİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar , Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile İzmir'deki askeri birliklerde gerçekleştirdiği inceleme ve denetlemelerine devam etti.

Harbiyelilere hitap eden Akar, askeri, savunma ve güvenlik konularındaki gelişmelere değindi, Harbiyelilere meslek hayatları ve geleceklerine yönelik tavsiyelerde bulundu.

Komutanlığın bulunduğu Menteş bölgesi, Kara Harp Okulu öğrencilerinin eğitim aldığı önemli merkezlerden biri olma özelliği taşıyor. Akar, Güler ve Dündar da yıllar önce birer Harbiyeli olarak eğitim aldıkları Menteş'teki eğitim merkezinde Kara Harp Okulu öğrencileriyle bir araya geldi.

YILLAR SONRA EĞİTİM GÖRDÜKLERİ YERDELER

Güney SAT Grup Komutanlığı'ndaki inceleme ve denetlemeleri sonrasında Bakan Akar ve Komutanlar, Urla'daki Yıldıztepe Şehitliği'ni ziyaret etti. Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Atışlı Tatbikat Bölge Birlik Komutanlığı'nı (ATAT) da ziyaret etti. Faaliyetlere ilişkin bilgi alan Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi daha sonra burada eğitim gören Kara Harp Okulu öğrencileriyle bir araya geldi. Harbiyelilere hitap eden Bakan Akar, askeri, savunma ve güvenlik konularındaki gelişmelere değindi, Harbiyelilere meslek hayatları ve geleceklerine yönelik tavsiyelerde bulundu.

Güney SAT Grup Komutanlığındaki inceleme ve denetlemeleri sonrasında Bakan Akar ve komutanlar, Urla'daki Yıldıztepe Şehitliği'ni ziyaret etti. İzmir'den kaçan Yunan askerlerini koruyan bir İngiliz gemisinden açılan topçu ateşi sonucu 11 Eylül 1922'de şehit düşen 1. Batarya Komutanı Yüzbaşı Kemal Bey ile seyisi Onbaşı Baki'nin mezarlarına çelenk bırakan Akar ve komutanlar saygı duruşunda bulundu.

Bakan Akar ve TSK komuta kademesi, Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Atışlı Tatbikat Bölge Birlik Komutanlığını (ATAT) da ziyaret etti.

Faaliyetlere ilişkin bilgi alan Akar, daha sonra burada eğitim gören Kara Harp Okulu öğrencileriyle bir araya geldi.

Komutanlığın bulunduğu Menteş bölgesi, Kara Harp Okulu öğrencilerinin eğitim aldığı önemli merkezlerden biri olma özelliği taşıyor. Bakan Akar, Orgeneraller Güler ve Dündar da yıllar önce birer Harbiyeli olarak eğitim aldıkları Menteş'teki eğitim merkezinde Kara Harp Okulu öğrencileriyle bir araya geldi.

 

SABAH

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.