Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 - +90 530 926 41 13 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Yunan Basını DW'nin Yorumunu Sayfasına Taşıdı: "YPG'li Teröristler Yine Büyük Kaybeden"

Deutsche Welle'deki yorumu sayfalarına taşıyan Yunan medyası,Türkiye'nin Rusya'dan Doğu Akdeniz'de dengeleri alt üst edecek bir 'tanıma' isteyeceği yazıldı, Ankara-Şam arasında açılan yeni sayfa ile YPG'li teröristlerin yine 'büyük kaybeden' olacağı belirtildi.
SDE Editör
09 Ocak 2023 16:58
A+
A-

Türkiye'den yapılan her açıklamayı dakika dakika takip eden Yunan basını, hafta sonu sayfalarını Almanya ve ABD'den gelen yorumlara açtı. Haberine "Ankara tehdit ve aşırı açıklamalarında ısrarcı" cümlesiyle başlayan CNN Yunanistan, Alman analistlerin gelecek aylara yönelik tahminlerini öne çıkardı. Türkiye'nin hamlelerinin Berlin tarafından mercek altına alındığı yorumunu yapan televizyon, Alman analistlerin "Erdoğan, Yunanistan ve Güney Kıbrıs ile gerilimi artıracak" dediğini aktardı.

Habere göre, söz konusu analistler, Suriye ile yeni sayfa açmaya hazırlanan Ankara'nın daha öncekilerin aksine seçimlere kadar Şam yerine Atina ve Rum tarafıyla tansiyonu yükselteceğini tahmin ediyor.

Alman analistler ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya'dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni (KKTC) tanımasını isteyeceği tahmininde de bulundu. Habere göre, Erdoğan ve Rusya lideri Vladimir Putin konuyu ele aldı.

Kaynak: DW, Milliyet

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.