Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Son 24 Saatte 33 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Milli Savunma Bakanlığının açıklamasına göre, Suriye ve Irak'ta dün düzenlenen operasyonlarda toplamda 33 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
SDE Editör
01 Kasım 2018 10:47
A+
A-

Milli Savunma Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre, PKK'nın Suriye kolu YPG'nin taciz ateşine TSK karşılık verdi. Atışlar sonucunda ilk belirlemelere göre YPG'li 10 terörist etkisiz hale getirildi. Öte yandan, TSK'nın Kuzey Irak'a düzenlediği hava harekatında da 23 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

Milli Savuma Bakanlığı, 10 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Şanlıurfa Suruç'ta bulunan İncirli Hudut Karakol Komutanlığına, PKK/PYD-YPG terör örgütü tarafından 31 Ekim 2018'de taciz ateşi açılmıştır. BM Sözleşmesi'nin 51'inci maddesinde yer alan "Meşru Müdafaa Hakkı" ve uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımız doğrultusunda, bu saldırıya anında karşılık verilmiştir. İlk belirlemelere göre 10 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Saldırıda herhangi bir personelimiz zarar görmemiş, bir askerî aracımızda hasar meydana gelmiştir.

ETKİSİZ HALE GETİRİLEN YPG'Lİ TERÖRİST SAYISI 14'E YÜKSELDİ

Halep'e bağlı Ayn El Arab (Kobane) ilçesinin batısında yer alan ve terör örgütü YPG/PKK'ya ait mevziler bugün TSK tarafından bombalanmış, bombalamada 4 YPG'li terörist ölmüş, 6'sı da yaralanmıştı.

Milli Savunma Bakanlığının son yaptığı açıklamayla Fırat'ın doğusunda ölen terörist sayısı 14'e yükseldi.

KUZEY IRAK'TA DA 23 TERÖRİST ETKİSİZ

Öte yandan, Irak'ın kuzeyindeki Kandil, Avaşin, Gara ve Metina bölgelerine düzenlenen hava harekatlarında 23 terörist etkisiz hale getirildi.

Dün gece ise Tel Abyad sınır hattında çıkan çatışmada 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirilirken 2 terörist de yaralanmıştı.

ÖLDÜRÜLEN YPG VE PKK'LILARIN TOPLAM SAYISI 40'YA YÜKSELDİ

Böylece dün akşamdan bu yana etkisiz hale getirilen PKK'lı terörist sayısı 26'ya yükselirken, etkisiz hale getirilen YPG'li ve PKK'lıların toplam sayısı da 40 oldu.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.