Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Metin Feyzioğlu: "FETÖ belası Balkanları tümör gibi sarmış, anlatmalıyız"

Feyzioğlu, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yılında darbe girişimi ve örgütle mücadeleye ilişkin görüşlerini AA muhabirleriyle paylaştı.
Sde Editör
13 Temmuz 2018 12:25
A+
A-

AA

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) kahraman, devlete ve hukuka, Anayasa'ya bağlı büyük çoğunluğuyla birlikte kahraman vatandaşların el ele darbe girişimini önlediklerini belirten Feyzioğlu, o gece dik duran herkese minnettar olduğunu bildirdi.

Aynı dik duruşu sergileyen meslektaşlarına ve barolara da teşekkür eden Feyzioğlu, 15 Temmuz gecesi darbeciler Meclisi bombalarken, Ankara'ya mermiler yağdırırken, onlara karşı tavırlarını çok net ortaya koyduklarını anlattı.

Türk Dili Konuşan ve Akraba Ülkeler Avukat Örgütleri Birliği'nin (TÜRK-AV) başkanı olarak Gürcistan'a yaptığı ziyareti anlatan Feyzioğlu, "Gürcistan'daki FETÖ yapısının çok önemli bir ismi Türkiye'den iade talepli olarak tutuklanıyor ve oradaki Gürcü hukukçu arkadaşlarımızın da bana verdiği bilgiye göre, deliller sağlam ve herkes Türkiye'ye iade edileceğine kesin gözüyle bakarken maalesef iade duruşmasında bir ABD senatörü geliyor, duruşmaya oturuyor izleyici olarak, ne dedi, ne demedi, öncesinde ne oldu, ben bunları bilemem, ve iade talebi reddediliyor, tahliye çıkıyor. Şimdi bunun yüzde 1'ini biz yapsak dünyayı başımıza yıkarlar." ifadelerini kullandı.

Kosova'yı ziyaret ederken de oradaki yapının önemli unsurlarının Türkiye'ye iade edildiğini aktaran Feyzioğlu, bununla ilgili Kosova'da büyük bir hükümet krizi yaşandığını anlattı.

Feyzioğlu, bunun üzerine Kosova televizyonunda canlı yayında, "Siz bu yapıyı şaka falan sanıyorsunuz. Bu yapı, siz onların dediğini yaptığınız sürece tamamen hayırsever görünecek size. Ama ne zaman ki istediklerini vermeyeceksiniz, milli menfaatlerinize aykırı bulup, 'bunu da yapamam' diyeceksiniz, sizde iç savaş çıkaracaklar." sözleriyle örgütü anlattığını bildirdi.

Örgütün tipik okul projesinin Kosova'da da sürdürüldüğünü, o okullardan çıkan çocukların iyi yerlere gelmesinin sağlandığını, bunun tam bir işgal projesi olduğunu söylediğini belirten Feyzioğlu, yayından sonra kendisine yönelik sosyal medyadan bir saldırı başladığını kaydetti.

Feyzioğlu, gizli kamerayla havaalanına indiği andan itibaren çekilmiş fotoğraflarının sosyal medyada, "Feyzioğlu, iade operasyonuna müdahale etti" gibi yalan yanlış ifadelerle yayılmaya çalışıldığını aktardı. Metin Feyzioğlu, böylece havaalanına indiği andan itibaren izlendiğini anladığını belirtti. 

Türkiye'nin çok akıllı politika yürütmesi ve örgütü iyi anlatması gerektiğine işaret eden Feyzioğlu, şunları söyledi:

"Bu belayı tüm dostlarımıza, tüm komşu ülkelere, Balkanlara özellikle, -bakın Balkanlar o kadar önemli ki, Balkanları bir tümör gibi sarmışlar- anlatmamız lazım. Bunu sadece hükümet yetkililerinin anlatması yetmiyor. Çünkü onlar anlattığı zaman hemen duvar gibi dinliyorlar, 'siz bunları muhalif görüyorsunuz, siz tarafsınız' diyorlar. Bunu biz anlattığımız zaman o yapı nasıl öfkeleniyor anlatamam size. Yok etmek istiyor bizi. Yok etmek adına da ülke içindeki unsurlarını, kriptolarını aleyhimize hemen her kanaldan devreye sokuyor. O yüzden Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin uyanık olması lazım. Dostu, düşmanı bundan böyle çok iyi ayıklaması gerekiyor. Allah bir daha böyle bir belayı başımıza vermesin diyorum. Ama bu beladan kurtulmanın ve bir daha başımıza gelmemesinin yolunun yargının güvenilir hale getirilmesi ve mutlaka tarafsızlığının, bağımsızlığının, kalitesinin tartışmasız sağlanması gerektiğini ifade ediyorum."

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.