Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

"14 Gün Önce ABD MKLP ile Görüştü"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ABD'nin MKLP (Marksist Leninist Komünist Parti) ile Suriye'de görüştüğünü söyledi
SDE Editör
21 Ağustos 2019 09:31
A+
A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk TV'de katıldığı canlı yayında, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin bölgesel manada artan gücünü ve etkinliğine değinen İçişleri Bakanı Soylu, devletin bugün çok güçlü olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"PKK'nın arkasında kimin olduğunu bilmiyor muyuz? Bugün güvenli bölge diye saldıranlar acaba orada niçin varlar? Neden Amerika orada, neden dünyanın bütün ülkeleri oraya heves ediyor? Size başka örnek vereyim. Çok yakın zamanda. Bundan 14 gün önce Suriye'nin bir tarafında bizim kırsalda bitirdiğimiz MLKP (Marksist Leninist Komünist Parti) ile Amerikalılar görüştü. Ne görüştüklerini biliyoruz. Ne görüştükleri de bize kalsın. Hem de kimle... İsim isim, kimlerle... Biz devletiz ve bunları bilmek zorundayız. Her türlü görevleri vardı. Askeri diplomatik... PKK ile ilişkilerini de söylerim. Nereye gittiklerini, nerede beraber olduklarını... 

Bakan Soylu: Önemli bir ilimize giden bombayı yakaladık

Süleyman Soylu, terörle mücadelenin devam ettiğini söyledi, emniyet güçlerinin bombalı saldırıları engellediğini paylaştı.

"Biz bu gece Türkiye'nin önemli bir merkezine giden bombayı Şanlıurfa'dan çıkarken yakaladık. Bundan tam bir hafta önce onun tam 4 katı büyüklüğündeki bir bombayı daha yakaladık. Yılbaşından bu güne kadar 160 önemli olayı engelledi bizimkiler. Bunlardan bir tanesi gerçekleşmiş olsaydı uluslararası problem haline gelecekti. Bir saat önce Kızıltepe'den yine bir vilayetimize giden bir bombayı arkadaşlarımız yolda yakaladı. Bakın biz dünyanın en önemli bölgesindeyiz. Onlar 'Lanet olsun.' diyor. Biz 'Şükürler olsun.' diyoruz. Dünkü Türkiye değiliz. Güçlü bir ülkeyiz. Nasıl bir ülkede ve coğrafyada yaşadığımızı hep beraber değerlendirmeliyiz." 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.