Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
Dr. Veysel Tiryaki SDE'deydi
14 yıl Belediye Başkanlığı yapan Dr. Veysel Tiryaki tecrübelerini paylaştı, belediyecilikle ilgili önerilerde bulundu.
28 Kasım 2019 17:06

Altındağ Eski Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki Stratejik Düşünce Enstitüsü’nde “Yerel Yönetimlerde Değişim Yönetimi ve Verimlilik” başlığı altında kıymetli bir sohbet gerçekleştirdi.

14 yıl Altındağ Belediye Başkanlığı yapan Dr. Veysel Tiryaki tecrübelerini paylaştı, belediyecilikle ilgili önerilerde bulundu.

Tiryaki, belediyelere çok kaynak aktarmak yerine karar mercilere getirilecek isimlerin doğru tercih edilmesi gerektiğine işaret etti. “Vizyon sahibi olmayan, kente bir bakışı olmayan isimler karar merci olmamalı” diye konuştu.

Veysel Tiryaki, belediyelerde değişim ile ilgili olarak ise, “Belediye Başkanları göreve geldiği zaman tabii ki kendi kadrosunu oluşturmalı ancak belediyenin hafızasını yok ederek olmaz” dedi.

Güneydoğu’da bazı belediyelere kayyum atanması ile ilgili olarak ise şöyle konuştu:

“Güneydoğu’da yıllardır devletin gönderdiği kaynaklar terör örgütüne gidiyor. Oradaki halk söylüyor, personel maaşlarının bir kısmı dahi dağa gönderiliyormuş. Devletin buna sessiz kalması mümkün değildi. Ancak ben bu memleketin kaynaklarının çarçur edilmesine karşıyım. Sadece Güneydoğu’da değil, hangi bölge hangi belediye olursa olsun kaynakları çarçur eden belediye için devlet gereğini yapmalı.”