Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Kılıçdaroğlu'ndan İnce'ye: Yaptığı nezaketsizlik

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li İnce'nin 'onursal başkanlık' teklifiyle ilgili, 'Özel yemeğin bağlamından koparılması siyasi nezaketsizlik' dedi.
Sde Editör
03 Temmuz 2018 13:28

Muharrem İnce canlı yayına çıkarak Kemal Kılıçdaroğlu'yla dün gerçekleştirdikleri görüşmeyle ilgili konuştu ve Kılıçdaroğlu'na onursal başkanlık teklifi ettiğini Kılıçdaroğlu'nun evet ya da hayır demediğini söyledi.

İnce, "Sayın Genel Başkan'a büyük bir devlet adamlığı yaptığını İYİ Parti'ye 15 vekil gönderdiğini, rakip olan beni aday göstererek devlet adamlığı yaptığını, bunu devam ettirmesi gerektiğini söyledim. Kendisine benim genel başkan olabileceğimi, kendisinin onursal başkan olabileceğini, bu çalışmaları onursal başkan olarak sürdürebileceğini, benim de partiyi genel başkan olarak seçimlere hazırlayabileceğimi söyledim. Kendisi bir yanıt vermedi. Kılıçdaroğlu ile bir kurultay yarışı içine girmeyeceğim." ifadelerini kullandı.

"NEZAKETSİZLİK YAPTI"

Açıklamadan dakikalar sonra Kılıçdaroğlu'ndan ilk tepki geldi: "Özel yemeğin bağlamından koparılması siyasi nezaketsizliktir."

CHP'de MYK olağanüstü toplanıyor. MYK toplantısı Perşembe günü 11.00'da yapılacak.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.