Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

İYİ Partili Andican: Akşener'e alternatif yok

İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanı Ahat Andican, "Aday olmayacağım demek, aday gösterilmeyeceğim anlamına gelmiyor. Alternatifsiz Akşener'in liderliğinin devam ettirilmesi partinin ortak kararıdır" dedi
Sde Editör
26 Temmuz 2018 13:42

İYİ Parti Grup Başkanı Ahat Andican, Habertürk TV'de İYİ Parti'deki gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Andican, 24 Haziran'da yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri sonrası görevini bırakma kararı alan ve olağanüstü kurultayda yeniden aday olmama kararının kesin olduğunu söyleyen Akşener'in ikna edileceğini söyledi.
Andican, "İkna edileceği şeklinde genel inanç var. Aday olmayacağım demek, aday gösterilmeyeceğim anlamına gelmiyor. Tüzüğümüz buna uygun. Akşener'e herhangi bir alternatif gündeme gelmemiştir. Onun başkan olmasına yönelik geniş bir konsensusla alınmış bir karar vardır" dedi.

'AKŞENER, TÜRK SİYASETİNDE HİÇ GÖRÜLMEMİŞ BİR SİYASETÇİ'

Akşener'in istifa ettiğine dair haberleri yalanlayan Andican, "Sayın Meral Akşener istifa etmemiştir. Söylentiler asılsızdır. Sadece seçim sonuçları beklentileri karşılamadığı için seçim kararı alınmıştır. Biraz yalnız kalmasına saygı duyduğum için herhangi bir temasımız olmadı. Bu 72 saat Sayın Akşener'den kaynaklanmıyor" diye konuştu.

Andican, "Meral Akşener, Türk siyasetinde hiç görülmemiş bir siyasetçi. Bir parti sıfırdan yola çıkıyorsunuz, bloklaşmanın olduğu bir Türkiye'de Meclis'e grup sokabilecek kadar 5 milyon kadar oy alabilecek bir parti haline geliyorsunuz. Buna rağmen, bu sonuçları koyduğum çıtaya yaklaşmadı diyerek partinin önünü açmak istiyorum. Böyle bir şey ilk defa görüldü" ifadesini kullandı.

Akşener'in yerine partide alternatif arayışı olmadığını söyleyen Andican, "Rahmetli Demirel'in 'doğmamış çocuğa don biçmeyin' şeklinde bir sözü vardır. Partide alternatif arayışı yoktur. Bugüne kadar olmadı. Alternatifsiz Akşener'in liderliğinin devam ettirilmesi partinin ortak kararıdır" dedi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.