Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

İYİ Parti olağanüstü kongreye gidiyor: Akşener aday olmayacak

İYİ Parti'de olağanüstü kongreye gidiliyor. Meral Akşener Kongrede aday olmayacağını belirtti.
Sde Editör
22 Temmuz 2018 18:49
A+
A-

İddiaya göre, çalıştayın son gününde yapılan kapalı oturumda partililer arasında tartışma yaşandı. Partililer, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçiminde Akşener'in izlediği siyaseti eleştirdi. Bunun üzerine çıkan tartışmalar büyüyünce Akşener, "istifa ediyorum" dedi. İddiaya göre, tartışmaların yatışmasının ardından Akşener, ikna edildi. Bu sırada bazı partililer sosyal medyadan "istifa açıklaması" yaptı.

İYİ Parti GİK Üyesi Fatih Eryılmaz, istifasını Twitter hesabından duyurarak, "İYİ Parti'den istifa ediyorum. Gerekli açıklamayı daha sonra yapacağım" ifadesini kullandı.

Bazı kaynaklara göre; Kurultayda kavga çıkmış. Bir gencin burnu kırılınca Akşener de sinirden bayılmş. Sonra da 'istifa ediyorum' demiş.

Akşener'in, kısa süre içerisinde bir açıklama yapacağı kaydedildi. Kapalı oturumda çıkan tartışmalar sırasında, bazı partililerin "olağanüstü kurultay" çağrısında bulunduğu öğrenildi.

Yapılan toplantıda seçimdeki başarısızlığın milletvekili listelerinden kaynaklandığı yönünde eleştiriler oluyor. Listeleri de ağırlıklı olarak Genel Başkan Meral Akşener yaptığı için sorumluluğu üzerine alıyor ve istifa ediyor. Ancak araya giren yönetim tarafından istifasını geri alması konusunda ikna edilmeye çalışıldığı öne sürüldü.

OLAĞANÜSTÜ KONGREYE GİDİYOR

İYİ Parti olağanüstü kongreye gitme kararı aldı. Meral Akşener kongrede aday olmayacağını söyledi.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.