Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Erdoğan: "Trump'la konuştuk, teröristler Fırat'ın doğusundan gitmeli"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayın Trump'la konuştuk, Fırat'ın doğusundan bu teröristlerin gitmesi lazım. Gitmezse biz göndereceğiz. Madem ki ABD ile stratejik ortağız, gereğini yapmamız lazım" dedi.
SDE Editör
17 Aralık 2018 14:56
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Münbiç operasyonuna ilişkin ABD Başkanı Donald Trump ile konuştuğunu açıkladı "Bu teröristlerin gitmesi lazım. Yoksa biz göndereceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da Mevlana Meydanı'nda Toplu Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan'ın gündeminde Münbiç operasyonu vardı. ABD Başkanı Trump ile operasyon konusunda görüştüğünü belirten Erdoğan, YPG'nin bölgeden temizleneceğini açıkladı.

"TERÖRİSTLER GİTMEZSE BİZ GÖNDERECEĞİZ"

Cumhurbaşkanı, Fırat'ın doğusuna operasyonla ilgili de önemli açıklamalar yaptı.

Erdoğan şöyle konuştu; "Trump ile konuştuk, Fırat'ın doğusuna bu teröristlerin gitmesi lazım. Eğer gitmezse o zaman biz göndereceğiz. Çünkü bizi rahatsız ediyorlar"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya'da toplu açılış töreninde konuşuyor.

Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları şöyle:

"Bizim için Konya dirilişin ve direnişin sembolüdür. Her köşesi medeniyet, el emeği kokan bu şehir, daima bizim göz bebeğimiz olmuştur. İnşallah seçim öncesi bir kez daha sizleri ziyaret edeceğim.

Geçtiğimiz hafta ikinci 100 günlük planımızı açıkladık.

"TREN KAZASIYLA İLGİLİ YASALAR İÇİNDE HESAP SORULACAK"

"Geçtiğimiz perşembe günü Ankara-Konya hızlı treninde hayatını kaybedenlere Rab'bimden rahmet diliyorum. Aynı kazada yaralananlara şifa diliyorum. Kazayla ilgili idari soruşturma devam ediyor, kazada suçlu olanlardan yasalar içinde hesabı sorulacak.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.