Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 24 Haziran'da kim kimin apoletini sökecek hesabını soralım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem İnce'nin Metin Temel'le ilgili sözlerine ilişkin,"24 Haziran'da kim kimin apoletini sökecek, gelin bunun hesabını soralım." dedi.
SDE Editör
16 Haziran 2018 19:26

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'da Seyhan Bulvarı'nda halka seslendi.

Antalya'daki projeler hakkında bilgi veren Erdoğan, "Toplam uzunluğu 155 kilometre olan Antalya-Alanya otoyolunun ön proje çalışmaları bitti, artık diğer aşamalara geçiyoruz. Şimdi Batı Antalya Havalimanı'nı yapmak için kolları sıvadık. Demre'de bir kruvaziyer limanı yapmayı planlıyoruz.  Seneye inşallah bu limanın yapımı için çalışmaya başlıyoruz." dedi.

"32 milyar dolar turizm geliri bekliyoruz"

2017'de Antalya'ya gelen turist sayısının bir önceki yıla oranla yüzde 57'lik artış gösterdiğini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Nereye çıktı? 10,5 milyona çıktı. Bir sıkıntı yaşadık ama bu yıl turist hedefimiz 14 milyon. Bak nereden nereye geldik? Ülkemiz genelinde ise bu sene 40 milyon turist bekliyoruz. 32 milyar dolar turizm geliri bekliyoruz, şu anda hızla bu hedeflere ilerliyoruz."

"Bizi bunlarla ürkütemezsin"

Erdoğan, ücretli köprüler konusunda "Bir dahaki bayrama ayrı bir formülle onları da ücretsiz yaparız. Bizi bunlarla ürkütemezsin Bay Muharrem." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Bu CHP zihniyeti Kanal İstanbul'da da 'yaptırmayız' diyor. Kim, Bay Muharrem. Ya Bay Muharrem, sen kimsin de yaptırmıyorsun? Biz Allah'ın izniyle, benim milletim 24 Haziran'da bu evladına 'yürü' dediği zaman, Kanal İstanbul'u nasıl yaptıracağız göreceksin."

Erdoğan, muhalefete yönelik "Turizmde Türkiye'de 40 bin odadan bahsediyor. Biz ise 1,5 milyon yatak kapasitesinden bahsediyoruz. Bunlar nal topluyor nal." eleştirisinde bulundu.

"Tüm dünyaya demokrasi dersi vermelerini bekliyorum"

"24 Haziran'da Türkiye ile beraber 60 ülkede hep birlikte bayram yapacağımıza inanıyorum. Yurt dışında rekor bir katılımla tüm dünyaya demokrasi dersi vermelerini bekliyorum." diyen Erdoğan şöyle devam etti:

"Yurt dışındaki kardeşlerimiz, büyük fedakarlık göstererek sandıklara gidiyor... Bu sabah Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştüm. 'Bak, bizim insanımız orada biraz çile çekiyor, lütfen demokratik haklarını kullanmada yardımcı olun' dedim. Bakalım, söz verdi, 'Elimizden geleni yapacağız' dedi."

"Suruç'taki hadise gerçeği tüm çıplaklığı ile ortaya koydu"

Erdoğan, "Bize inanan kardeşlerim, inanıyorum ki PKK'dan ve destekledikleri partiden daha fazla çalışarak açık ara önde çıkacağız." dedi.

Suruç'taki olaya ilişkin açıklama yapan Erdoğan, "Bu hadise bir gerçeği tüm çıplaklığı ile ortaya koymuştur, bölücü terör örgütü ister siyasi parti ister sivil toplum kuruluşu isterse başka bir kılıf olsun fark etmiyor. Hangi boyaya boyanırsa boyansın gerçek yüzünü bir şekilde ortaya çıkartıyor." diye konuştu.

Erdoğan, "İsteseniz de istemeseniz de nerede bizim için bir tehdit varsa biz Mehmet'imizle beraber oralara gireceğiz." dedi.

"Gelin bunun hesabını soralım"

İnce'nin Metin Temel'le ilgili sözlerini de eleştiren Erdoğan, "24 Haziran'da kim kimin apoletini sökecek, gelin bunun hesabını soralım." açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP'nin oylarının HDP'ye savrulduğunu, aktığını ve oralara doğru bir destek verilmesi için çalışmalar yapıldığını, bunların hepsini takip ediyoruz, öğreniyoruz." dedi.

Erdoğan, şu sözlerle devam etti:

"Ülkemize ve milletimize husumet besleyen herkesin yanında olan bu örgütün arkasına saklananlar siyaset kurumunun adını kirletmektedir. Buradan açıkça söylüyorum; ağızlarından demokrasiyi düşürmeyen ama uyuşturucu kaçakçılığından teröristlere silah taşımaya kadar bulaşmadıkları adi suç kalmayan bu kişiler, siyaseti de kirletiyorlar. Ben Kürt kardeşlerime diyorum ki; sakın bu oyuna da gelmeyin."

Sakarya'da yavru köpeğin ölümü

Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından da Sakarya'da patileri kesilen yavru köpeğin ölümüne ilişkin paylaşımda bulundu.

Hayvanları korumanın sadece görev değil, inancın ve insanlığın da gereği olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hayvanlar bir mal değil candır, bizlere Hüda'nın bir emanetidir. Sakarya'da meydana gelen ve hepimizi hüzne boğan hadisenin aydınlatılması için talimat verdim." açıklamasını yaptı.

Erdoğan, 2004'te hayvanları korumaya yönelik ilk müstakil kanun olan 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nu çıkardıklarını anımsatarak, şunları kaydetti:

"Hayvan haklarıyla ilgili yeni yaptırımları içeren hükümet tasarısını da yeni dönemde öncelikli olarak yürürlüğe koyacağız. Bütün vatandaşlarımızı hayvanları koruma konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum."

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.