Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

CHP'nin İstanbul ve Ankara adayları belli oldu

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayı Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olurken, Ankara Büyükşehir Belediye adayı ise Mansur Yavaş oldu.
SDE Editör
19 Aralık 2018 09:51
A+
A-

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayı Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olurken, Ankara Büyükşehir Belediye adayı ise Mansur Yavaş oldu.

CHP Parti Meclisi'nde yapılan oylamada Ekrem İmamoğlu üzerinde anlaşıldı. Böylelikle daha önce Muharrem İnce ile anılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için İmamoğlu'nun ismi kesinleşmiş oldu.

Adaylığı netleştikten sonra Twitter hesabından bir açıklama yapan İmamoğlu, "İstanbul’un geleceği ve İstanbulluların mutluluğu için yola çıkıyoruz. Beni bu göreve layık gören partime, genel başkanımıza ve tüm İstanbullulara içtenlikle teşekkür ediyorum."dedi.

Ankara adayı Mansur Yavaş

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan CHP Parti Meclisi, Yavaş'ın adaylığını onayladı.

Mansur Yavaş, adaylığının açıklanmasının ardından Twitter üzerinden "Başkent Ankara adaylığı için şahsımı lâyık gören Millet İttifakı’nın Genel Başkanları Sayın Kılıçdaroğlu’na, Sayın Akşener’e ve parti yöneticilerine teşekkür ederim. Bu güveni,seçimi kazanıp, başarı ile taçlandırmak boynumuzun borcudur. Yolumuz açık olsun" mesajını paylaştı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.