Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

CHP'li delegelerden il başkanlarına tepki

CHP PM Üyesi Gaye Usluer, 'Kurultay taleplerinizden vazgeçin' diyen 59 il başkanına tepki göstererek 'İl başkanlarının iradesi delegelerinin üzerinde değildir' dedi.
Sde Editör
26 Temmuz 2018 12:56

CHPde, İstanbul, Ankara ve İzmir'in de arasında bulunduğu 59 il başkanı ortak açıklama yaparak "Kurultay taleplerinizden vazgeçin" çağırısında bulundu.

Yapılan ortak açıklamada, olağanüstü kurultay için başlatılan imza kampanyasına karşı il başkanları, delegelere "Kurultay taleplerinizden vazgeçin" çağrısında bulundu.

USLUER: İL BAŞKANLARININ İRADESİ DELEGENİN ÜZERİNDE DEĞİLDİR

CHP PM Üyesi Gaye Usluer, Habertürk TV'de yaptığı açıklamada, "1 ayda seçim analizini niye yapamadık? Neleri yapmamız gerektiği, neleri değiştirmemiz gerektiği konusunda yol haritamızı belirlememiz gerekir. İl başkanları delegelerin üzerine açıklama yapamazlar. Yarısı kurultay delegesi olmayan il başkanlarının iradesi delegelerinin üzerinde değildir. Hegamonya açıklamasıdır. Bu kurultayın yapılmama isteği, mevcut hegamonik yapının bozulmaması isteğidir. Bizler değişime daha açık, değişimden korkmayan kişileriz. Bu açıklamanın gerçeği dile getirmekten ziyade, mevcut yönetimin bozulmaması içindir" dedi.

İMZA TARTIŞMASI SÜRÜYOR

Muhaflilerin başlattığı imza kampanyasında da tartışmalar sürüyor. Genel merkez kurultay için 500 imzanın toplanamadığını ve imza veren bazı delegelerin de imzasını geri çektiğini ileri sürdü.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.