Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

CHP seçim bildirgesini açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 24 Haziran seçim bildirgesini açıkladı.
SDE Editör
26 Mayıs 2018 12:58

CHP'nin seçim bildirgesi ve aday tanıtım toplantısı başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçim bildirgesini açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin geleceğini planlayacak yeni bir kurum oluşturacağız. İlk atacağımız adımlardan birisi bu. Adını da söyleyeyim, İnsani Gelişme Stratejileri ve Bilgi Politikaları Kurumunu kuracağız." dedi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları

-Vergi ve sigorta prim borcu olmayan bütün KOBİ'lere bir yıl süreyle sıfır faizli kredi vereceğiz.

-Bütün mahallelerde ücretsiz kreşler açacağız. İlköğretimde eğitimi tam zamanlı yapacağız.

-Bir darbe kurumu olan YÖK'ü kaldıracağız. Yerine 'Yükseköğretim Koordinasyon ve Planlama Kurulu' olacak.

-Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı kuracağız. Bu teşkilatın kurucuları Türkiye, İran, Irak ve Suriye olacak. Bu dört devlet barış içinde yaşayacak.

Yeni seçim şarkısı tanıtıldı

Toplantıya Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu; eşi Selvi Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve eşi Ülkü İnce ile beraber geldi.

Toplantı öncesi milletvekili adaylarının fotoğraf çekimleri gerçekleştirildi.

Toplantıda, Ali Kocatepe'nin "Bundan böyle düşünerek atın adımlarınızı" sözleriyle bilinen "Hey Gidi Dünya Hey" şarkısına uyarlanan "Millet için geliyoruz" adlı" seçim şarkısı tanıtıldı.

Toplantı salonuna girişte adaylara ve misafirlere CHP'nin 230 sayfalık bildirgesi dağıtıldı.

CHP'nin seçim sloganı da "Millet için geliyoruz" olarak açıklandı. CHP, cumhurbaşkanı seçim kampanyasında ise "Hepimizin cumhurbaşkanı" sloganını kullanacak. CHP ayrıca seçimlerde "artık tamam" sloganıyla da seçmenin karşısında olacak.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.