Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu İstifa Etmekten Vazgeçti

Görevinden istifa ettiğini duyuran Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, bu kararından vazgeçti
SDE Editör
28 Ocak 2019 10:34
A+
A-

NTV

Genel Merkez'e sunduğu istifa dilekçesini geri çeken Kaftancıoğlu "Partimize, seçmenimize ve İstanbul'a sorumluluğumdan dolayı devam ediyorum" açıklaması yaptı.

Kaftancıoğlu, sabaha karşı Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Yerel seçim sürecinde CHP İstanbul örgütünün sesini partimizin karar mekanizmalarına yeterince yansıtamadığımı düşündüğüm için, vicdani kararımla il başkanlığından ayrılarak bundan sonraki sürece partimizin bir neferi olarak devam etme kararı almıştım. İl yönetimindeki arkadaşlarımın ve örgütümüzün yoğun baskısıyla, partimize, örgütümüze, seçmenimize ve İstanbul’a olan sorumluluğum gereği görevime ve mücadeleme devam ediyorum." ifadelerini kullandı.

İstifasını da Twitter'dan duyuran Kaftancıoğlu, mesajında, "Daima pusulam olan CHP örgütüm; sizlerin inancı ve verdiği yetkiyle, bir şey olmak için değil, hep birlikte bir şey başarmak için yola çıktım. Ve bugünden itibaren il başkanınız olarak değil, partimin yılmaz, yorulmaz bir üyesi olarak İstanbul hayalimizi, hayata geçirmek için varım." ifadelerini kullanmıştı.

"İSTİFA DİLEKÇESİ BİZE ULAŞMADI"

18 saat süren parti meclisi toplantısı sonrası kameraların karşısına geçen yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Seyit Torun'a, Kaftancıoğlu'nun istifası soruldu.

Torun şunları söyledi: “Kendisi sosyal medyada paylaşmıştı, biz ulaşan istifa dilekçesi yok. Sorumluluğunu bilen bir arkadaşımız ve bu süreçte İstanbul’a çok değer katacak. Büyükşehir başta olmak üzere birçok ilçede değerli çalışamlara imza atacaktır.”

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.