Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Binali Yıldırım Görevinden İstifa Etti

Ak Parti’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olan Binali Yıldırım, görevinden istifa etti.
SDE Editör
19 Şubat 2019 10:17
A+
A-

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Adalet ve Kalkınma Partisinden aday gösterilen Binali Yıldırım, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığından istifa etti.

TBMM Başkanı, dün akşam TBMM Tören Salonu’nda geçmiş dönem Meclis başkanları ve 27. Dönem milletvekilleri onuruna bir yemek vererek veda konuşması yaptı.

Seçimlerin ülke ve millet için hayırlı olmasını dileyen Yıldırım, partilerin aday listelerini bugün seçim kurullarına teslim edeceğini söyledi.

AK Parti’nin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kendisini aday göstereceğini ifade eden Yıldırım, “Bugün itibarıyla TBMM Başkanlığı görevimden çekileceğim. Bu yemekten sonra ilk yapacağım iş ayrılma dilekçesini TBMM’ye teslim etmek olacak. İnşallah saat 09.00’da yeni başkan seçilene kadar görevi vekilim İstanbul Milletvekili Sayın Celal Adan’a devredeceğim. TBMM’ye seçilecek yeni başkana şimdiden başarılar diliyorum.” diye konuştu.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, görevini Geçici TBMM Başkanı olan Celal Adan’a sabah saatlerinde dilekçesini vererek devretti.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.