Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Bahçeli: "NATO ittifakı komada, alttan almayın"

MHP lideri Devlet Bahçeli, ABD Başkanı Trump'ın Türkiye'ye tehditlerine tepki gösterdi. Bahçeli, 'Kimseden emir almayız, icazet almayız. NATO ittifakı komaya girmiştir. Hükümete sesleniyorum: Asla alttan almayın!' dedi.
SDE Editör
15 Ocak 2019 13:07
A+
A-

MHP lideri Devlet Bahçeli, ABD Başkanı Trump'ın Türkiye'ye tehditlerine tepki gösterdi. Bahçeli, 'Kimseden emir almayız, icazet almayız. NATO ittifakı komaya girmiştir. Hükümete sesleniyorum: Asla alttan almayın!' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında ABD Başkanı Trump'ın sözlerini hatırlatarak şöyle konuştu:

"İp inceldiği yerden kopacaksa kopsun. ABD Başkanı yine şaşırmış, yine sinirleri germiş. Twitter mesajı düşmanlık ötesidir. ABD Başkanı PKK/PYD/YPG'yi Kürt olarak görüyorsa ya cahildir, ya canidir. Teröristlere insan demek bile ihanettir. Trump'ın bunları Kürt olarak görmesi küstahlıktır. Teröristle mücadele edersek Trump Türkiye'yi mahvedermiş. Senin doların varsa, Türk milletinin imanı var. Elinden geleni ardına koyma, ne biliyorsan onu yap. Senin tehditlerine tamam diyen, senin gibi olsun. Türkiye'yi mahvetmek senin ne haddine.

Bu saatten sonra Fırat'ın doğusuna girmek vatan borcudur, namusun gereğidir. Suriye'nin kuzeyinde Kürdistan sütunları dikmek için görev taksimi yapanlar sömürgecilerdir. NATO ittifakı komadadır. Aç kalabiliriz, yoksul düşebiliriz. Ama size boyun eğersek, sizden aman dilersek bize yazıklar olsun. Hayat bize haram zıkkım olsun. En iyi bildiğiniz şey öldürmek. Kimseden emir almayız, izin almayız. Trump'ın sözüyle hareket etmek tarih ve coğrafyadan sürülmek anlamına gelecektir.

TAMPON BÖLGE 'ÖZERK YÖNETİM' DEMEKTİR

Suriye'nin kuzeyinde tampon bölge kurmak, uçuşa yasak bölge ilan etmek teröristlere 'al da at' demek, gollük pas vermek tir. Yeni bir özerk yönetim yeni bir Barzani modelidir."

'CHP, YSK'YI TANIMIYORSA SEÇİME GİRMESİN'

Bahçeli şöyle devam etti:

"Ülkemiz tarihi bir dönemeçtedir. Bölgesel meseleler ağırlaşmaktadır. Gelişmeleri yakinen takip ediyoruz. Lazım gelen tedbirleri alıyoruz. Felaket senaryolarını sahneye çıkarmak için sabırsızlıkla bekleyen zilletleri biliyoruz. CHP'liler YSK'yı tanımıyormuş. Hayali seçmenler oluşturuluyormuş. Bu iddialardaki amaç 31 Mart'ı gölgelemektir. CHP, YSK'yı tanımıyorsa buyursun seçime de katılmasın. Katılacaksa iddialarını açıklasın. Ya suç duyurusunda bulunsun, ya da YSK harekete geçsin. 31 Mart'a şaibe bulaştırmak, seçim sonuçlarını karalamak için provokasyona karışma siyasi ahlakla bağdaşacaktır. Kınayı hazırlamışlar 1 Nisan sabahını bekliyorlar. Kinlerini bilemişler 1 Nisan'ı bekliyorlar. Esasen başlarına geleceğini biliyorlar, çatılarının uçacağının farkındalar."

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.