Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Bahçeli: Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi dönüm noktası olacak

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, bekamız, güvenliğimiz, geleceğimiz ve ekonomik büyümemiz, milletçe yükselişimizin bir dönüm noktası olacaktır." dedi.
Sde Editör
16 Haziran 2018 10:20

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezinde düzenlenen bayramlaşmanın ardından partililere hitap etti.

Bayramın İslam alemine, Türk milletine ve dava arkadaşlarına hayırlı, uğurlu olmasını dileyen Bahçeli, TBMM'nin almış olduğu karar gereğince, 27. Dönem Milletvekili ve cumhurbaşkanı seçimlerinin 24 Haziran'da yapılacağını hatırlattı.

Bahçeli, Yüksek Seçim Kurulu'nun almış olduğu karar gereği 60 günlük seçim sürecinin 30 gününün mübarek ramazan ayına rastladığını belirterek, böyle anlamlı ve ulvi bir günde Türk milletinin 24 Haziran seçimlerine hazırlandığını söyledi.

Bu seçimlerin millete, devlete, bütün siyasi partilere ve cumhurbaşkanı adaylığı için milletin huzuruna çıkmış olanlara hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulunan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Bu seçim çok önemlidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan 18 yaş ve yukarısındaki kadın, erkek, genç bütün seçmen grubumuzun sandığa gitmesi ve böyle bir önemli seçimde görevini yerine getirmesi en önemli dileğimizdir. Eğer bu seçimler yüksek katılımla olur ise çok şey çok daha iyi anlaşılacak. Hangi odaklar, hangi propaganda araçlarıyla milleti yanıltmaya yönelmişlerse milletin yüksek katılımıyla bu odakların propagandasına ve provokasyonlarına ne kadar karşı durduklarını göstereceklerdir. O bakımdan, bütün vatandaşlarımızdan bu bayram vesilesiyle isteğimiz odur ki yüksek bir katılımla bir yandan cumhurbaşkanımızı bir yandan TBMM'yi oluşturacak olan 24 Haziran seçimlerine çok daha büyük bir önem ve anlam yüklemeliyiz. Bunu milletimiz olarak yapacağımız inancındayız."

Bahçeli, MHP'nin halkla yüz yüze bir seçim stratejisi yürüttüğünü, aldığı bilgiye göre vatandaşların ve dava arkadaşlarının bu seçimlere çok büyük alaka gösterdiğini ifade etti.

Ankara'yı örnek vererek, MHP'nin üç bölgede 36 milletvekili adayının olduğunu belirten Bahçeli, "Bütün bunları dikkate aldığımız vakit, Ankara İl Başkanlığımızın genel koordinatörlüğünde, bir disiplin içerisinde seçilip seçilmeme yerini düşünmeksizin, yüksek bir dava şuuruyla milletvekili (adayı) arkadaşlarımızın 36'sı birden kol kola kenetlenmiş vaziyette çalışmalarını sürdürmektedir." dedi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.