Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

AK Parti ve MHP'nin ittifak görüşmesi sonrası açıklama

AK Parti ve MHP heyetleri yerel seçimde ittifak için TBMM'de görüştü. Heyetler, bazı konularda yapacakları teknik çalışmaların ardından yeniden bir araya gelecek.
Sde Editör
08 Ekim 2018 14:18
A+
A-

TRT HABER

AK Parti ve MHP heyetleri yerel seçimde ittifak için TBMM'de görüştü. Görüşme sonrası heyetler ortak açıklama yaptı.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, son derece verimli, yapıcı ve açık sözlü bir görüşme ortamında, toplantıların bundan sonraki süreçte de devam etmesi şeklinde prensip kararına vardıklarını söyledi.

"Teknik çalışmalar sonrası yeniden bir araya geleceğiz"

Kurtulmuş, “Heyetler olarak görüşerek bazı konulardaki teknik çalışmalar sonrası yeniden bir araya geleceğiz. Buradan sonuç alınması yolunda hareket edeceğiz.” dedi.

Genel seçimlerde olduğu gibi rahat bir ittifaktan söz etmediklerini belirten Kurtulmuş, “Genel seçimlerde ittifakların altyapısı vardı. Şimdi burada böyle bir yasal altyapı olmadığı için zorluklar var” ifadelerini kullandı.

"Görüşmelerden olumlu sonuçlara ulaştığımız kanaatindeyim"

Kurtulmuş’un ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın da açıklama yaptı. Yalçın, "Temennimiz Cumhur ittifakının yerel seçimlerde de yaşanması. Görüşmelerden olumlu sonuçlara ulaştığımız kanaatindeyim" dedi.

Yalçın, heyetlerin görüşmeye devam edeceğini, görüşlerin genel başkanlara sunulacağını söyledi.

 İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.