Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 - +90 530 926 41 13 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
SDE Bakü'de "Kafkaslarda Savunma ve İşbirliği" Çalıştayı gerçekleştirdi
SDE ve TTK işbirliği ile gerçekleşen "Stratejik Düșünce Kongresi–Kafkaslar: Tarih, çağdaș devir, gelecek" konulu kongre kapsamında 'Kafkaslarda Savunma ve İşbirliği' çalıştayı yaptı.
28 Eylül 2018 19:35

SDE tarafından Bakü'de gerçekleştirilen çalıştay kapsamında Kafkaslar ve bölge ülkelerinin savunma ve güvenlik konularının yanı sıra savunma sanayii üzerine de değerlendirmelerde bulunuldu. Oturum Başkanlığı'nı Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın Kurucusu ve Müsteşarı Vahit Erdem'in yaptığı çalıştaya Tümgeneral Yusuf Kaya, Tümgeneral Haluk Çetinkaya, Tümgeneral Güray Alpar, Tümgeneral Taner Düvenci, Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.Koordinatörü Korgeneral Alpaslan Erdoğan, SDE Savunma ve Gübenlik Koordinatörü E. Kd. Albay Mithat Işık, HAVELSAN Uluslararası İlişkiler Müd. Albay İlker Aydın Akın, T.C Bakü Büyükelçiliği Güvenlik Müşaviri Tuğgeneral Ali Demir, Savunma Sanayii Başkanlığı Orta Asya - Pasifik Bölge Müdürü Ahmet Kaygusuz, ASELSAN ve özel sektöre ait savunma sanayii kuruluşlarının yanı sıra Azerbaycan Cumhuriyetinden üst düzey askerler katıldı. Çalıştay kapsamında Kafkasların güvenlik sorunları, savunma sanayii ve ortak işbirliği başlıkları ele alındı.