Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
SDE Yıllık
A-
A+

2009 yılında kurulan Stratejik Düşünce ve Araştırma Vakfı (SDAV)’a bağlı olan Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE), Türkiye’nin en önemli düşünce merkezlerinden biridir. İç ve dış gündemi analiz eden kongreler, çalıştaylar, aneller, açık oturumlar ve raporlarla güçlü Türkiye yolunda önemli bir misyon ifa etmektedir. SDE, Türkiye’de, dünyada ve uluslararası sistemde yaşanan gelişmeleri sıra dışı bir bakış açısıyla ele almakta, kendi görüşlerini ciddi ve titiz çalışmalarla ortaya koymaktadır.

Bünyesinde oluşturduğu düşünce, görüş ve öngörülerini Ankara’daki tüm diplomatik misyona yazılı ve görsel olarak ulaştırmakta, diplomatik misyonun görüşlerini birinci ağızdan dinlemektedir. Elinizdeki yıllıkta, SDE’nin 2019 yılı boyunca uluslararası ilişkiler, bölgesel ve küresel güvenlik, uluslararası ekonomi ve finans, iç politika ve toplumsal konularda yapmış olduğu çeşitli faaliyetler, bir albüm formatında sunulmaktadır. İlginize sunar, teşekkür ederiz.

SDE