Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
Libya'da Taraflar ve İstekler
14 Temmuz 2020 21:55

Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) "Libya'da Taraflar ve İstekler" başlıklı programıyla gündemin en sıcak başlıklarından Libya meselesini masaya yatırdı. SDE Medya ve STK Koordinatörü Bülent Erandaç'ın oturum başkanlığında gerçekleşen toplantıda alanında uzman isimler Libya sorununu farklı başlıklar altında değerlendirme imkanı buldu. 

SDE Başkan Yardımcısı Sinan Tavukcu, "Libya'daki Güç Savaşlarının Afrika'ya Yansımaları" başlığı altında 'Afrika Libya sorununa nasıl bakıyor? Libya Afrika için neyi ifade ediyor?' sorularına cevap niteliğinde değerlendirmelerde bulundu. 

SDE Başkan Yardımcısı Tümgeneral (E) Dr. Güray Alpar'ın konusu ise "Libya'nın Stratejik Önemi"ydi. Alpar, sunumu ile "Neden Libya?" sorusunu tarihten günümüze örneklerle anlattı.

SDE Savunma ve Güvenlik Koordinatörü Kd. Albay (E) Mithat Işık Libya sorununu güvenlik açısından enine boyuna değerlendirirken "Libya'da Savaşanlar: Asıllar ve Vekiller" başlıklı değerlendirmesinde Libya'da tarafların savunma stratejilerini paylaştı. 

Ve son olarak SDE Uluslararası İlişkiler ve Dış Politika Uzmanı Dr. Hatice Çelik, Libya sorunun Çin ve Akdeniz açısından kapsamlı şekilde değerlendirme fırsatı buldu. 

SDE ekibinin kıymetli sunumlarını SDE youtube sayfası SD TV'den izleyebilirsiniz...