Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim SDE'de Konuştu
Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırıları "Azerbaycan'a Ermenistan Saldırıları ve Değişen Dengeler" programında masaya yatırıldı. Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim bir kez daha Bakü'nün net mesajını vurguladı.
01 Ekim 2020 00:08

Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim Stratejik Düşünce Enstitüsü'nde düzenlenen "Azerbaycan'a  Ermenistan Saldırıları ve Değişen Dengeler" programında konuştu. İbrahim, Ermenistan'ın haksız, hukuksuz işgalini anlattı, Erivan yönetiminin derhal bundan vazgeçmesi gerektiğini belirtti. Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim Bakü'nün net mesajını bir kez daha vurguladı. "Son Ermeni askeri işgal edilen Azerbaycan topraklarını terk etmeden barış olmaz" dedi.

Kafkasya Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Merkezi (QAFSAM) Başkanı Araz Aslanlı "Karabağ Sorununda İşgal ve Çözümsüzlüğün Nedenleri" hakkında kıymetli değerlendirmelerde bulundu. Bölgeden en son gelişmeleri paylaştı. 

Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Asker ise "Azerbaycan ve Ermenistan Savaşı'nın Bölgesel Etkileri ve Muhtemel Sonuçları" hakkında konuştu. 

SDE Başkanvekili Tümgeneral (E) Doç.Dr. Güray Alpar'ın konu başlığı "Emperyalizm ve Ermeniler" idi. Kd.(Albay Mithat Işık ise "Cephede Son Durum ve Askeri Harekatın Seyri" konusunda kapsamlı değerlendirmelerde bulundu. 

Programın tamamını SDE youtube sayfasından takip edebilirsiniz... https://www.youtube.com/channel/UCZkh5KVMWGBoV86vdpyufhw