Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Ukrayna Türkiye'den Aldığı İHA'ları Nerede Kullanacak?

Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko, Türkiye'den satın alınan İHA'ların ileri teknolojik özelliklerinin dışında silahlarla donatılmış olduğunu ve deniz hedeflerinin imha edilmesi için kullanılabileceğini belirtti
SDE Editör
16 Ocak 2019 16:50
A+
A-

TİMETÜRK

Ukrayna basınında yer alan habere göre Poroşenko, Türkiye ile anlaşma sağlanarak satın alınan Bayraktar TB2 taktik İHA'ların deniz hedeflerinin imha edilmesi için kullanılabileceğini açıkladı.

Poroşenko, "İHA'lar ileri teknolojik özelliklerinin dışında silahlarla donatılmış durumda ve ayrıca zırhlı araçları, teknik yapıları ve tahkimatları imha etmek için hassas füzelerle donatılmış. (İHA'lar) Deniz hedeflerinin imhası için de kullanılabilir" diye konuştu.

Poroşenko ayrıca Ukrayna ile Türkiye arasındaki askeri-teknik işbirliğinin genişlemesinin 'Ukrayna'nın NATO'ya, örgütün standartlarına ve açık silah pazarına yönelik stratejik rotasına tamamen uygun olduğnu' ifade etti.

Daha önce Ukrayna Devlet Başkanı danışmanı Yuriy Biryukov, Türkiye'den satın alınan Bayraktar TB2 taktik İHA'ların Kiev'e silahlarla donatılmış olarak teslim edileceğini açıklamıştı.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.