Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Rusya'dan savaş gemilerine 'halüsinasyon' teknolojisi

Rus şirketi, düşman askerlerinin geçici görme kaybı yaşamasına, halüsinasyon görmesine ve bulantı hissetmesine neden olan "eagle-owl" isimli özel bir sistem ürettiklerini ve bunun Rus savaş gemilerinde test edilmeye başlandığını açıkladı.
SDE Editör
04 Şubat 2019 10:11
A+
A-

Şarkul Avsat

Lenta.Ru gazetesinde yer alan habere göre, Russian Electronics şirketi, geliştirdiği sistemin düşük frekanslı ışık dalgalanmaları yayarak, optik sinirleri uyardığını ve bu nedenle de düşman askerlerinin göz sinirlerini tahriş ederek, halüsinasyon görmelerine neden olduğunu bildirdi.

Bu sistemin gönüllüler üzerinde test edildiğini kaydeden şirket, gönüllülere ellerindeki silah ile belirli hedeflere ateş etmelerinin istendiğini ancak hiçbirinin hedefi göremediğini belirtti.

Haberde, gönüllülerin yüzde 20’sinin halüsinasyon ve gözlerinin önünde hafif lekeler gördüğü aktarılırken, yüzde 45'inin ise mide bulantısı ve baş dönmesi hissettiği ifade edildi.

Filin (eagle-owl) sistemi, şu an Amiral Gorshkov ve Amiral Kasatonov isimli Rus savaş gemilerinde test ediliyor.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.