Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Putin: NATO askeri alt yapısını giderek Rusya sınırına kaydırıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, NATO'nun askeri alt yapısını giderek Rusya sınırına kaydırdığını söyledi.
Sde Editör
24 Ağustos 2018 09:20
A+
A-

EURONEWS

Finli mevkidaşı Sauli Niinisto ile Soçi'de yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Putin, Finlandiya'nın Baltık bölgesinde gerilimi düşürme önerisini memnunlukla karşıladıklarını ifade ederken, NATO'yu gerilimi artırmakla suçladı.

Putin, "NATO askeri uçuşlarla ilgili kurallar konusunda Rusya ile görüşmeyi reddediyor."dedi.

Basın toplantısında Nord Stream 2 gaz projesine de değinen Putin, "Avrupa'nın bu projeye ihtiyacı olduğunu belirtti ve Rusya'nını Avrupa için en uygun enerji tedarikçisi olduğunu söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmenin olumlu geçtiğini kaydeden Putin, "Kimse bizden 2 saatlik görüşmede bütün sorunlarımızı çözmemizi bekleyemez."diye konuştu.

Rusya'ya yaptırımlar etkisiz

Batı ülkelerinin Rusya'ya yönelik yaptırımlarını "anlamsız " ve "ters tepen" uygulamalar olarak niteleyen Putin, "ABD'nin ortaklarının yaptırım politikasıyla yanlış yönlendirildiklerini anlamalarını umut ediyorum."ifadelerini kullandı.

Putin, ABD ve ortaklarının izledikleri politikaların hiç bir sonuç vermeyeceğini artık görmeleri gerektiğini iddia etti ve ilişkilerde yeni bir başlangıç yapmayı arzu ettiklerini söyledi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.