Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

İsrailli General, Patriotların Zayıf Noktasını Açıkladı

İsrail Füze Savunma Kurumu eski Direktörü Uzi Rubin, 'Suudi Arabistan'daki Amerikan Patriot hava savunma sistemi, alçak irtifalı füzeleri ve İHA'ları tespit edemedi, zira bu sistemin vericileri yalnızca ufuk çizgisi üzerindeki hedefleri izliyordu' ifadesini kullandı
SDE Editör
30 Eylül 2019 11:20
A+
A-

TİMETÜRK

ABD Patriotlarının saldırı sırasında neden çalışmadığı konusunda açıklamada bulunan İsrailli emekli General Uzi Rubin, Suudi Arabistan'daki Amerikan Patriot füze savunma sisteminin yalnızca ufuk çizgisi üzerindeki hedefleri izlediği için Aramco tesislerine fırlatılan alçak irtifalı füzeleri ve İHA'ları tespit edemediğini dile getirdi.

Defense News'e açıklamada bulunan Eski İsrail Füze Savunma Kurumu Direktörü Uzi Rubin, "Suudi Arabistan'daki Patriot hava savunma sistemi, alçak irtifalı füzeleri ve İHA'ları tespit edemedi, zira bu sistemin vericileri yalnızca ufuk çizgisi üzerindeki hedefleri izliyordu" ifadesini kullandı.

Suudi Arabistan'ın yüz ölçümünün büyüklüğünü de hava savunmasını zorlaştıran bir diğer faktör olarak niteleyen Rubin, "Riyad'ın Rus füze savunma sistemi Pantsir S-1 alması uygun olur. Bu sistem, Suudilerin alçak irtifalı hedefleri bile tespit edip vurmasını sağlar" sözlerine yer verdi.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.