Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Fransa YPG'yi desteklemek için Rakka'da üs kuruyor

Suriye’de konuşlandırılan Fransız ordu kuvvetlerinin, Rakka’da ABD’nin kontrolündeki bölgede bir askeri üs kuracağı bildirildi.
Sde Editör
20 Ekim 2018 10:12
A+
A-

Baladi Haber sitesi, Rakka 17 bölgesinden El Banat bölgesine Banak bölgesi ve Sahlat’tan uzanan bir bölgede üs kurma çalışmalarının başladığını açıkladı.

Haber sitesi, Rakka’da terör örgütü YPG’yi desteklemek amacıyla Fransız kuvvetleri için bir askeri üssün kurulması gerektiğini kaydetti.

Rapora göre, ABD askeri birlikleri YPG ile Batı Rakka’daki el Tabakah hava üssünü daha da donatmak ve gelecek yıl bölgedeki yeni askeri üssüne çevirmek için görüşmelerde bulunuyor.

Kaynaklar son birkaç ayda, Fransız ordusunun Rakka’ya silah, askeri teçhizat ve kuvvet gönderdiğini söyledi.

Batı Rakka’daki yerel kaynaklar, ABD ve Fransız kuvvetlerinin askeri konvoyunun El Tabakah kasabasından hava üssüne gönderildiklerini bildirdi.

Konvoyun, askeri teçhizat taşıyan 7 kamyondan oluştuğunu bildiren kaynak, YPG’nin el Tabakah’ta sokağa çıkma yasağı ilan ettiğine dikkat çekti.

 

Kaynak: https://www.baladi-news.com/en/news/details/36640/Baladi_News_French_military_base_under_construction_in_Raqqa_video

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.