Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

"Fırat'ın Doğusuna Yönelik Operasyon Bayram Sonrası"

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Fırat'ın doğusunda YPG/PKK'ya yönelik askeri operasyona Kurban Bayramı sonrasında başlayacağı öne sürüldü
SDE Editör
06 Ağustos 2019 10:46
A+
A-

MEPA NEWS

Rus haber ajansı Sputnik, "özel kaynaklara" dayandırdığı haberinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Fırat'ın doğusunda YPG/PKK'ya yönelik askeri operasyona Kurban Bayramı sonrasında başlayacağını öne sürdü.

Sputnik'e konuşan kaynak, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Türkiye arasında, operasyonun gerçekleştirileceği derinlik konusunda henüz bir anlaşmaya varılamadığını ifade etti.

Habere göre ABD Türkiye'ye 7-8 kilometre derinlikte bir operasyon önerisi sunarken, Türkiye bu derinlikte bir operasyonun etkisiz olacağı görüşünde.

Türkiye'nin 30 kilometrelik bir derinlikte operasyon düzenlemeyi planladığı ve ABD ile yapılan görüşmelerde bu konuda ısrarcı olduğu belirtiliyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri bir süredir Fırat'ın doğusuna yönelik operasyon gerçekleştirmek üzere sınır hattına yığınak yapıyor.

Bu kapsamda ABD heyetiyle gerçekleştirilen görüşmeler de devam ediyor.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.