Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Erdoğan, Menbiç İçin Mühlet Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Menbiç'teki YPG unsurlarının birkaç hafta içinde bölgeden çıkarılmaması durumunda bekleme sürecinin sona ereceğini söyledi.
SDE Editör
05 Şubat 2019 15:47
A+
A-

DW

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'deki askeri birliklerini çekme kararının ardından Suriye'nin kuzeyinde kurulması ele alınan güvenli bölge konusunda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan AKP'nin TBMM'deki haftalık grup toplantısında yaptığı konuşmada, Fırat'ın doğusu ve Menbiç'in Türkiye açısından Suriye gündeminin en önemli konuları olduğunu belirterek "Türkiye'nin kontrolünde bir güvenli bölge ve diğer ülkelerin ise sadece lojistik destek verdiği teklif dışında hiçbir teklifi kabul etmiyoruz" dedi.

"Şu ana kadar somut olarak önümüze konulan tatmin edici bir plan yok" değerlendirmesinde bulunan Erdoğan, "Menbiç'teki teröristler birkaç hafta içinde buradan çıkarılmazsa bizim de bekleme süremiz sona erer" ifadesini kullandı.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.