Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Mezarlarını hazırlıyorlar"

Ankara'da Astsubay Mezuniyet Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şimdi de Münbiç'in etrafında hendekler kazıyorlarmış doğru mezarlarını hazırlıyorlar. Anlaşılan bize fazla iş bırakmayacaklar." dedi.
Sde Editör
27 Ekim 2018 09:54
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Stadyumu'nda Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi İkinci Dönem Sözleşmeli Astsubay Mezuniyet Töreni'nde konuştu.

Erdoğan, "Sizlerin heyecanına, gururuna şahitlik etmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Hepinizin alnından öpüyorum. Burada yurdumuzun dört bir köşesinde terör örgütlerine, çetelere insanımızın huzuruna kast eden alçaklara göz açtırmayacak şanlı Türk Jandarmasını görüyorum. Sizlerden az önce ettiğiniz yeminin, üstünüzde taşıdığınız üniformanın hakkını vererek mesleğinizi en iyi şekilde icra etmenizi bekliyorum" diye konuştu.

Erdoğan, "Tüm dünyanın gözlerini diktiği stratejik bir bölgede yer alıyoruz. Bağımsızlığımızdan, onurumuzdan, milli bekamızdan taviz vermeyeceğiz. Bu coğrafyada özgürce yaşamayı sürdüreceğiz. Adı, sanı, cüssesi ne olursa olsun hiç kimsenin vatanımıza göz dikmesine asla izin vermeyeceğiz. Bağımsızlığımızı birilerinin lütfü ile kapalı kapılar ardında gerçekleşen kirli pazarlılarla elde etmedik. Biz bugünlere daha ömürlerinin baharındayken kahramanların fedakarlığı sayesinde geldik. En son 15 Temmuz gecesi olduğu gibi iradesini korumak için tanklara meydan okuyan Anadolu insanının cesareti sayesinde hala özgürce yaşayabiliyoruz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Devletimiz milletimiz sırt sırta verdikçe, bu ülkeyi esir alabilecek hiç bir güç yoktur. Güvenlik güçlerimiz tam bir koordinasyon içinde görevlerini yaptıkları sürece kim tarafından himaye edilirse edilsin bize zarar verebilecek hiç bir terör örgütü yoktur" dedi.

"Mezarlarını hazırlıyorlar"

Terörle mücadele vurgusu yapan Erdoğan, "Şimdi de Münbiç'in etrafında hendekler kazıyorlarmış. Doğru mezarlarını hazırlıyorlar. Anlaşılan bize fazla iş bırakmayacaklar. Ülkemizin de caydırıcılığını en üst seviyeye taşımadan, bulunduğu bölgede barış ve emniyet içinde yaşaması mümkün değildir. Terörle mücadalede imha politikasına geçtik" dedi.

Erdoğan, "Hiç bir vatandaşımızın özgürlük alanı daralmamıştır. Bundan sonra da özgürlük, güvenlik dengesini azami derecede muhafaza ederek çalışmalarımızı yürüteceğiz. Polislerimizin, jandarmalarımızın hukukun dışına çıkmasına müsaade etmemekle kalmıyor aynı zamanda görevlerini layıkıyla yapmaları için de kendilerine her türlü imanı sunuyoruz. Sizlerden görevlerinizi yaparken hukuka, kanunlara ve görevleriniz ile ilgili mevzuata bağlı kalmanızı bekliyorum. Suç ve suçlu ile mücadelede, nasıl kararlı mücadele ediyorsanız, vatandaşlarımıza da o derece hassas, saygılı davranmanızı istiyorumi Herbirinize güveniyorum" ifadelerini kullandı.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin törende yaptığı konuşmada,terörle mücadelenin devam edeceğini vurgulayarak, "Son terörist etkisiz hale getirilene kadar mücadeleye devam edeceğiz" dedi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.