Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

"ABD, Rusya ile Avrupa'yı 'Minik Bir Savaşla' Ayırmayı Amaçlıyor"

Viyana'da gerçekleşen askeri güvenlik ve silah kontrolü konulu görüşmelerde Rus heyetine başkanlık eden Konstantin Gavrilov, ABD'nin Rusya ile Avrupa'yı 'minik bir savaşla' ayırmayı amaçladığını söyledi.
SDE Editör
24 Kasım 2021 15:23
A+
A-
Rossiya 24 televizyonuna demeç veren Gavrilov, ABD'nin Karadeniz'de gerçekleştirdiği, gerilimi tırmandırmaya yönelik manevra ve gözdağlarını değerlendirdi.
Gavrilov, "Bence ABD'nin ve şu anda ne yapacağının bilmeyen Kiev rejiminin amacı, Rusya ile Avrupa'yı 'minik bir savaşla' ayırmak. Bunun sonuçlarının neler
olacağından endişe duymuyorlar. Tüm bu manevra ve gözdağları bunun için" dedi.
 
'Ukrayna sınırına asker yığdığımıza dair tek bir kanıt dahi yok'
 
Son dönemde Kiev ve Batılı ülkelerin Rusya'ya sıklıkla yönelttiği, Moskova'nın Ukrayna'nın güneydoğusuna saldırmaya hazırlandığı iddialarını yorumlayan Gavrilov, Rusya'nın Ukrayna sınırına asker yığdığına dair tek bir kanıt dahi bulunmadığını vurguladı.
 
'Kiev'in aklıselimini yitirmemesi için çaba sarf ediyoruz'
 
Kiev yönetiminin dikkatleri ülke içindeki sorunlardan başka yöne çekmek için her yola başvurduğunu kaydeden Gavrilov, Ukrayna'nın Donbass'taki olaylar nedeniyle aklıselimini yitirmemesi ve meseleyi askeri çatışmaya kadar götürmemesi için Rusya'nın diplomatik çabalar sarf ettiğinin altını çizdi.
 
Rus diplomat, "Önemli olan bizim provokasyona gelmememiz. Onların aklıselimini yitireceği an gelmeden sakince müzakereler yapabilmeli ve onları ikna edebilmeliyiz. Ukrayna'nın aklıselimini yitirmesini istemiyoruz ve bunun için her şeyi yapıyoruz" ifadelerini kullandı.
 
SPUTNİK
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.