Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

ABD Kuzey Suriye'ye Asker Takviyesi Yapıyor

Pentagon, Suriye’nin güneyindeki Tenef Üssü ile Irak’taki ABD askerlerinin bir bölümünü Türkiye sınırına kaydırdı. Rakka Yerel Meclis Üyesi Salih Hacı Abdullah, ABD ve PKK’nın eşzamanlı bir plan dahilinde hareket ettiğini anlattı
SDE Editör
20 Kasım 2018 10:01
A+
A-

TİMETÜRK

ABD önce IŞiD'ı bahane ederek Türkiye sınırını cephaneliğe çevirdi. Şimdi de Yarubiye/Ayn el-Arab güzergahına asker gönderiyor. Son 10 günde PKK bölgesine gönderilen ABD askeri sayısı 500'ü aştı.

Pentagon, Suriye'nin güneyinde kurduğu Tenef Üssü ve Irak'ta bulunan birliklerinden Türkiye sınır hattına takviye kuvvet gönderdi. Son dönem Deyrizor bölgesinde varlığı devam ettirilen IŞiD unsurlarını bahane ederek gönderilen silah, cephane, zırhlı ve iş makinelerinin büyük bölümünü Türkiye sınırına sevk eden ABD, Yarubiye/Ayn el-Arab güzergahına şimdi de asker gönderiyor. Son 10 günde PKK bölgesine takviye amaçlı gönderilen ABD askeri sayısı 500'ü aştı.

ABD-PKK ORTAK PLANI

Dırbesiye, Malikiye, Amude, Kamışlı gibi sınır noktalarına yollanan Pentagon güçleri, PKK militanları ile durum değerlendirmesi yaptı. Rakka Yerel Meclis Üyesi Salih Hacı Abdullah, ABD ve PKK'nın eşzamanlı bir plan dahilinde sınırın sıfır noktasına asker sevk ettiğini, Deyrizor, Rakka cephesinden 3 binden fazla PKK'lının Türkiye'nin müdahalesinden korkulduğu için kuzey bölgelerine gönderildiğini belirtti.

SİVİL KATLİAMI SÜRÜYOR

ABD kirli PKK planı dahilinde bir yandan IŞiD'ın bölgede tutunmasını sağlarken, diğer yandan da Deyrizor kırsalının yerel halktan arındırılması hedefiyle beldeleri bombalamayı sürdürüyor. Deyrizor Yerel Meclisi Eski Üyesi Kerem Fireyah, El Hacin, Susa ve Bubadran yerleşkelerini hedef alan ABD bombardımanlarında son 1 ayda katledilen sivil sayısının 270'i aştığını, IŞiD bahanesi ile sivillerin vurulmaya devam edildiğini söyledi.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.