Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

ABD askerleri Suriye'nin doğusunda YPG/PKK ile 'omuz omuza' görüntülendi

ABD askerleri Suriye'nin doğusunda IŞİD ile YPG güçleri arasında devam eden çatışmalara destek verirken görüntülendi.
Sde Editör
25 Kasım 2018 16:16
A+
A-

ABD askerleri Suriye'nin doğusunda IŞİD ile YPG güçleri arasında devam eden çatışmalara destek verirken görüntülendi.

Yerel kaynaklardan edinilen görüntülere göre, Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ili kırsalında IŞİD ile YPG/PKK güçleri arasında devam eden çatışmalara ABD ordu personeli de eşlik ediyor.

YPG/PKK propaganda kaynakları tarafından da servis edilen görüntülerde ABD askerlerinin Deyrizor doğu kırsalındaki Hecin beldesinde çatışmalara katıldığı görülüyor.

Askerlerden birinin ise Javelin füzesiyle poz vermesi dikkat çekiyor.

ABD öncülüğündeki Uluslararası Koalisyon tarafından desteklenen, Suriye'deki PKK yapılanması olan YPG güçleri, geçtiğimiz 10 Eylül tarihinde Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ili kırsalında IŞİD'e karşı bir operasyon başlatmıştı.

IŞİD'in başlatılan bu saldırı dalgasını geri püskürtmesinin ardından ABD öncülüğündeki güçler IŞİD'e karşı ikinci bir saldırı dalgası başlatılacağını ifade etmişti.

IŞİD ise ikinci ABD-YPG güçlerinin saldırısını beklemeden, Hecin beldesi kuzeyindeki YPG/PKK mevzilerine yönelik karşı saldırılar başlattı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.