Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Rusya ve ABD Dışişleri Bakan Yardımcıları 'Güvenlik Garantilerini' Görüştü

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD'nin Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Karen Donfried ile görüştü.
SDE Editör
15 Aralık 2021 14:28
A+
A-

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, Moskova’da resmi temaslarda bulunan , ABD'nin Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Karen Donfried ile bakanlık binasında bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşmenin ardından yapılan açıklamada, “ABD ve NATO’nun Avrupa’daki askeri-politik durumu kendi lehinde değiştirmeye yönelik devam eden girişimleri ışığında, güvenlik garantileri konusunun kapsamlı müzakeresi yapıldı.” ifadelerine yer verildi.

Donfried, Rusya’ya ziyaretinden önce Ukrayna’nın başkenti Kiev’de temaslarda bulunmuştu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 7 Aralık’ta ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı çevrim içi görüşmede, NATO’nun doğuya doğru genişlemeyeceğine ve Rusya’nın komşu ülkelerinde silah sistemlerinin konuşlandırılmasını engellemeye yönelik garanti talebinde bulunmuştu.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.