Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Putin'in Ukrayna İşgali Sonrası İlk Yurt Dışı Ziyareti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırılarının başlamasından itibaren ilk defa yurt dışına ziyaret gerçekleştirecek. Bu kapsamda Putin, Kazakistan ve Türkmenistan'ı ziyaret edecek.
SDE Editör
27 Haziran 2022 11:55
A+
A-

Rusya Devlet Başkanı Vladimir PutinRusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırılarının başlamasından itibaren ilk defa yurt dışına ziyaret gerçekleştirecek.

Rossiya 1'in Kremlin muhabiri Pavel Zarubin, Putin'in Tacikistan ve Türkmenistan'ı ziyaret edeceğini ardından Moskova'da Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo ile bir araya geleceğini bildirdi.

Putin, Duşanbe'de Tacikistan Devlet Başkanı İmomali Rakhmon ile görüşecek. Putin Aşkabat'ta Azerbaycan, Kazakistan, İran ve Türkmenistan liderlerinin de yer alacağı bir zirveye katılacak.

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırıları başlamadan önce Putin'in son yurt dışı ziyareti Çin'e gerçekleşmişti. Şubat ayı başlarında gerçekleşen u ziyarette Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile Pekin Kış Olimpiyatları'nın açılış törenine katılmıştı.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.