Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Türkiye Kaşıkçı cinayeti için BM'den soruşturma talep etmedi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile Cemal Kaşıkçı cinayetini konuştuğu ve bu görüşmede, BM’nin bir soruşturma açması konusunda talepte bulunmadığı bildirildi.
Sde Editör
20 Kasım 2018 09:28
A+
A-

EURONEWS

Bu görüşmeyle ilgili bilgi sahibi bir BM diplomatı, Reuters’e yaptığı açıklamada, Çavuşoğlu’nun, BM’nin bir soruşturma açması konusunda resmi bir talepte bulunmadığını söyledi.

BM Genel Merkezi'nde düzenlenen Medeniyetler İttifakı 8'inci Küresel Forumu'na katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Guterres ile yaptığı görüşmeden sonra, basınının “Uluslararası bir soruşturma talep ettiniz mi?” şeklinde sorusu üzerine, “Biz bu konunun bütün veçhelerini tartıştık.” ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu, geçen hafta Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda 2 Ekim'de öldürülen muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili uluslararası bir soruşturmanın şart olduğunu söylemişti.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.