Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Sudan'da Protestocular Askeri Konsey ile Müzakereleri Askıya Aldı

Sudan'da, Devlet Başkanı Ömer el-Beşir'in askeri darbeyle devrilmesiyle sonuçlanan protesto gösterilerini organize eden muhalifler, ülkeyi yöneten Askeri Geçiş Konseyi ile müzekereleri askıya aldı.
SDE Editör
22 Nisan 2019 11:49
A+
A-

MEPANEWS

Sudan’da protesto liderleri askeri liderlere karşı koymak için gösterilerini tırmandırma taahhüdünde bulundular. Protestocular, ülkede sivil bir hükümet kurulana kadar eylemlerini yoğunlaştıracaklarını duyurdu.

Başkent Hartum’daki Savunma Bakanlığı binası önünde düzenlenen gösteride, protestolara öncülük eden Sudan Meslek Odaları'nın sözcüsü Muhammed el-Emin Abdulaziz Askeri Geçiş Konseyi'nin "eski rejimin uzantısı" olduğunu ve artık Konsey'i tanımadıklarını söyledi. Muhammed el-Emin Abdulaziz önümüzdeki günlerde sivil bir yönetimin kamuoyuna açıklanacağını belirtti.

Askeri Konsey ülkeyi 30 yıl boyunca yöneten Ömer El Beşir’in devrilmesinin ardından ülkeyi iki yıl boyunca yöneteceğini, ardından da seçimlere gidileceğini açıklamıştı.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.