Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

S. Arabistan'ın yeni Dışişleri Bakanı'ndan Kaşıkçı açıklaması: Krizde değiliz

Suudi Arabistan'da Adil el Cubeyr'in yerine geçen yeni Dışişleri Bakanı Assaf, Kaşıkçı cinayetiyle ilgili ülkenin uluslararası baskı sebebiyle krizde olmadığını söyledi.
SDE Editör
29 Aralık 2018 11:25
A+
A-

EURONEWS

Suudi Arabistan'da yapılan kabine değişikliğiyle Dışişleri Bakanlığı'na getirilen İbrahim Abdulaziz el Assaf, Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle ülkede kriz olduğu iddialarını yalanladı.

Kabine değişikliğinin ardından ilk kez konuşan yeni Dışişleri Bakanı Assaf, Krallığın İstanbul'da öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı ve ardından gelen uluslararası baskı nedeniyle krizde olmadığını savundu.

Kabine değişikliğinin hükümet mekanizmasının daha iyi işlemesi için yapıldığını ifade eden Bakan Assaf, görevi devraldığı Adil el Cubeyr'in de tenzili rütbe almadığını öne sürdü.

Ülkede daha önce yapılan yolsuzluk operasyonu olarak duyurulan soruşturma kapsamında bir süre tutuklu kalan Bakan Assaf, "Cemal Kaşıkçı meselesi hepimizi üzdü" dedi.

Suudi Bakan Assaf ülkede yapılan ekonomik ve sosyal reformlara gönderme yaparak, "Genel olarak bir krizde değiliz, bu bir dönüşüm süreci" diye konuştu.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.