Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Ruhani: Kaşıkçı cinayeti insan hakları iddiasında olanların sınavıdır

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Kaşıkçı cinayeti karşısında nasıl tutum sergileneceğinin insan hakları iddiası taşıyanların büyük sınavı olacağını söyledi.
Sde Editör
25 Ekim 2018 12:18
A+
A-

IRNA

Bakanlar Kurulunda açıklamada bulunan Ruhani, ‘’Kimse günümüz dünyasında ve çağımızda böyle planlanmış bir cinayete şahit olabileceğini düşünmezdi ve Amerika’nın desteği olmadan bu cinayetin işlenebileceğini düşünmüyorum’’ dedi.

Ruhani, Türkiye’den Kaşıkçı cinayeti ile ilgili dikkatli ve tarafsız araştırma yapılmasını isteyerek, ‘’Kardeş Türkiye devletinden bu konudaki araştırmayı dikkatlice ve tarafızca yapmasını istiyorum. Geçmiş yüzyıllarda örnekleri olan ve çağımızda gerçekleşmeyen böyle bir cinayetin gizli tüm boyutları dikkatli e tarafsız araştırma ile aydınlanmalıdır’’ dedi.

Bu cinayet Müslümanların en kutsal mekanlarının var olduğu bir ülkedeki var olanların gerçek içyüzünü gösterdiğini ifade eden Ruhani, bu cinayetle ilgili sergilenecek tutumların tüm dünya ülkeleri için bir sınav olacağını ve onları bu tutumları ile insan hakları konusunda ne kadar hassas olacaklarını göstereceğini söyledi.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.