Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Mahmud Abbas: ”Trump’ın Barış Planına Karşı Koyacağız”

Filistin Cumhurbaşkanı Mahmud Abbas, Filistin Kurtuluş Örgütü toplantısında yaptığı konuşmada ABD Başkanı Donald Trump’ın sunacağı herhangi bir barış teklifine karşı çıkacağına dair bir kez daha söz verdi.
Sde Editör
30 Ekim 2018 11:19
A+
A-

Filistin Kurtuluş Örgütü Merkez Konseyinin nadiren düzenlenen toplantısının açılış konuşmasında söz alan Abbas, Trump tarafından alınan bir takım tartışmalı kararlara vurgu yaptı.

Mahmud Abbas, aralarında Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyan adımların da bulunduğu Trump politikalarına değindiği konuşmasında Filistinlilerin tarihleri boyunca belki de en tehlikeli aşamadan geçtiğini ifade etti.

ABD Başkanının çalışma ekibi önümüzdeki aylarda bir barış planı ortaya koymaya hazırlanırken Mahmud Abbas, Trump Yönetimini İsrail lehine yürüttüğü politikaları nedeniyle Aralık ayından bu yana boykot ediyor.

Mahmud Abbas, Trump’ın teklifini Yahudilerin Filistin’de devlet kurmasını sağlayan 1917 Balfour Deklarasyonu ile kıyaslıyor.

Abbas: “Balfour Deklarasyonu geçse de bu anlaşma geçmeyecek.”

Donald Trump, göreve geldikten sonra Filistinlilerin aleyhine birçok karara imza atarken Filistin’e yönelik yüz milyonlarca dolar yardımı da durdurdu.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.