Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Kanada Peşmerge'ye desteğini kesti

Kanada Savunma Bakanlığı, cuma günü yaptığı açıklamada özel kuvvetlerin Peşmerge'ye sağladığı yardımı durdurduğunu duyurdu.
Sde Editör
10 Haziran 2018 13:57
A+
A-

Kanada Savunma Bakanlığı, cuma günü yaptığı açıklamada özel kuvvetlerin Peşmerge'ye sağladığı yardımı durdurduğunu duyurdu.

Bakanlık, özel kuvvetlerin IŞİD ile savaşması için Irak'taki Peşmerge birimleriyle işbirliği yaptığını, Musul'un yanı sıra ekim ayında örgütün son büyük kalesi olan Havice'nin ele geçirilmesine katkıda bulunduğunu belirtti.

Savunma Bakanlığı, Kanada özel kuvvet birimlerinin Peşmerge liderliğinde bulunmadığını, şu anda Irak'ta yardım ve destek faaliyetlerini sürdürdüğünü kaydetti.

The Globe and Mail gazetesi, General John Vance'in yaptığı açıklamada Peşmerge eğitiminin sona ermesine gerekçe olarak "gerekliliğin kalmadığını" söylediğini aktardı.

Kanada, IŞİD ile mücadele etmek için kurulan Uluslararası Koalisyon'un askeri operasyonlarının bir parçası olarak 2016'nın Şubat ayında özel kuvvetler sayısını 210'a çıkarmıştı.

Kanada hükümeti, geçen ekim ayında Irak ordusu ile Peşmerge arasında meydana gel

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.