Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

"İsrail'in İlhak Planı Filistin Yönetiminin Sonu Olacak"

Hamas Siyasi Birim üyesi Musa Ebu Merzuk, İsrail’in ilhak planının Filistin Yönetimi’nin bölgedeki varlığını fiili olarak sonlandıracağını belirtti
SDE Editör
07 Temmuz 2020 09:59
A+
A-

MEPA NEWS

Hamas Siyasi Birim üyesi Musa Ebu Merzuk, İsrail’in ilhak planının, Batı Şeria’yı birbirinden bağımsız 7 bölgeye taksim edeceğini ve dolayısıyla Filistin Yönetimi’nin bölgedeki varlığını fiili olarak sonlandıracağını belirtti.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin aktardığına göre, bir televizyon programına konuk olan Ebu Merzuk, Hamas’ın, İsrail’in bugünlerde hayata geçirmeyi planladığı Batı Şeria’nın ilhak planına karşı her alanda mücadele etmekte elinden gelen en iyi gayreti göstereceğine vurgu yaptı.

Fetih Hareketi Merkez Komite Genel Sekreteri Cibril er-Rucub ve Hamas Siyasi Binim Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri’nin, video konferans yöntemiyle ortak basın toplantısı düzenlemesine de değinen Ebu Merzuk, söz konusu toplantının Filistin halkının birlik ruhunu pekiştireceğini kaydetti.

Gazze Şeridi başta olmak üzere Filistin’in birçok yerinde ilhak girişimini protesto eden gösterilerin düzenlendiğine dikkat çeken Ebu Merzuk, İsrail'in Batı Şeria'da uygulamak istediği "ilhak" planına karşı tüm Filistinlilerin bir araya geldiği bir "acil durum hükümeti" kurulması çağrılarının bir an önce karşılık bulmasını talep etti.

Ebu Merzuk, Bazı Arap ülkelerinin İsrail ile yakınlaşma ve normalleşme sürecini başlattığını belirterek, “Söz konusu normalleşmenin, İsrail’i, Filistinlilere karşı baskı politikalarının dozunu artırmakta cesaretlendirdiğini” söyledi.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.