Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

İran'dan Tanker Açıklaması

İran: Tankeri sattık, nereye gideceğine sahibi karar verecek
SDE Editör
26 Ağustos 2019 12:19
A+
A-

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Seyyed Abbas Mousavi tankerin satıldığını duyurdu. Mousavi, serbest bırakılan tankeri taşıdığı petrolle birlikte sattıklarını ve bu saatten sonra nereye gideceğine yeni sahibinin karar vereceğini söyledi. Kime sattıkları konusunda ise isim vermedi.

ABD yönetimi, İran ile İngiltere arasında yaşanan gerilimin ardından Cebelitarık'tan serbest bırakılan ve adı "Grace 1'den Adrian Darya 1'e" çevrilen İran'a ait petrol tankerinin Kalamata limanına gitme ihtimali üzerine Yunanistan'a "yaptırım" mesajı vermişti. Adrian Darya 1, Yunanistan'ın "İran tankerine yardım etmeyeceği" açıklamasının ardından rotasını Kalamata'dan Mersin'e çevirmişti. ABD yönetimi hiçbir ülkenin tankere yardım etmemesi çağrısında bulunmuştu. Refinitiv Eikon verileri Adrian Darya için herhangi bir varış yeri belirtmedi. Konumu şu anda anakara Yunanistan'ın güneyinde, Girit adasının batısında.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.